Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Одиниці вимірювання часу

Мета: Вчити учнів розв'язувати задачі на час способом відношень;

Вдосконалювати навички користування годинником;

Розвивати навички швидких табличних обчислень;

Розвивати логічне мислення, увагу;

Виховувати бережне ставлення до часу.

Обладнання: таблиці, карточки, відеофільм «Лондон», слайди, зображення годинників різних видів, проектор, фізхвилинка, електронний конструктор уроку.

   Тип уроку: інтегрований

План уроку

І.Організація класу

ІІ. Усний рахунок

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.Вступне слово вчителя

2.Перегляд відеофільму

3.Повідомлення нового матеріалу

4.Виконання завдань.

ІV. Фізхвилинка(англійською мовою)

V.  Розвиток математичних умінь.    

1.Робота по підручнику.

2.Розвязування логічної задачі.

(по електронному конструктору)

3. Робота над задачею

4.Робота з геометричним матеріалом.

VI. Підсумок уроку.

Хід уроку

І.Організація класу

ІІ. Усний рахунок

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.Вступне слово вчителя

-Діти, сьогодні до нас приїхала гостя. З якого міста ви дізнаєтесь, переглянувши відеофільм.

2.Перегляд відеофільму

-Вчитель: щоб ви знали, перед тим, як до нас приїхати, Мері пройшла курси української мови. Мері передає привіт від лондонських дітей.

-Діти, розкажіть будь ласка, що ви знаєте про Лондон

 

(слайди, діти розказують англійською мовою)

3.Повідомлення нового матеріалу

-Розгадайте, будь ласка, ребуси.

Отже, діти, сьогодні ми будемо говорити про час.

Що ми відносимо до часу? ( століття, тисячоліття, рік, місяць, тиждень, година, хвилина, секунда, доба.)

4.Виконання завдань.

-Вставте пропущені числа ( на дошці картки)

 

5 тижнів-… днів,            3десятиліття-…років,

63дні-…тижнів,             2 роки-… місяців,

800 років-…століть,       9 хв-… секунд

-Замінити меншими одиницями

5років- 60 місяців,              4доби-… 96 годин,

2місяці- 60 днів                   3хв- 180 с

-Замінити більшими одиницями часу

12 місяців- 1 рік,                       24 години- 1 доба

70хв- 1год 10хв                          200років- 2 століття

ІV.Фізхвилинка(англійською мовою)

V.Розвиток математичних умінь.  

Вчитель: В давнину люди не вміли вимірювати час так точно, як зараз. Старовинні годинники служили для вимірювання певних проміжків часу, не обов'язково годин чи хвилин. Перші годинники пісочні, сонячні. Пізніше винайшли механічні годинники, ручні годинники.

А є ще годинники-гіганти( Бік Бен в Лондоні, Кремлівські куранти у Москві) їх розміщували на будівлях, вежах, вокзалах. Кожну годину вони сповіщали дзвоном.

Електронний годинник показує час на даний момент.

В минулому столітті користувалися наші прадіди кишеньковим годинником.

1.Робота по підручнику.

-Визначення часу по електронному конструктору

-Розбіжності шукати- увагу розвивати.

Знайти 10 розбіжностей.

VI. Підсумок уроку.

-« Мікрофон»

Скільки в годині- хвилин? А як хвилина буде англійською мовою?

В 1 хв – секунд

В 1 році- місяців

В 1 столітті- років

-  Оцінювання учнів

-  Домашнє завдання № 300

-  Вчитель: Годинники не тільки показують котра година, а й допомагають нам берегти час, не витрачати його марно.

-   Недаремно у народі кажуть: "Хвилина годину береже»

-Підручник ст. 46 №294,296 усно

2.Розвязування логічної задачі.

(по електронному конструктору)

О 12 годині дня пішов дощ. Чи виясниться сонечко через 36 годин?

Відповіді учнів.

3.Робота над задачею.

Перша зерноочисна машина за 6 хв очищає 90 кг зерна, а друга- за 4 хв -80 кг зерна. За який час разом очистять ці машини 7 т зерна?

(Робота на дошці)

 

4.Робота з геометричним матеріалом.

Подобається