Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Подорож у місто Звичайних дробів

Мета:

-         формувати  навики і вміння виконувати дії над звичайними дробами з однаковими знаменниками;

-         розвивати обчислювальні навики, зацікавленість учнів математикою;

-         виховувати старанність, наполегливість, позитивне ставлення до навчання;

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.

Обладнання та наочність: плакати, картки з завданнями.

 

                                            Хід уроку

 

I.Організаційний момент.

 

II.Повідомлення теми і мети уроку.

    Сьогодні ми з вами подорожуємо у країну Математики, а саме у місто Звичайних дробів. Ми побуваємо на різних вулицях цього міста, перевіримо і поповнимо свої знання. На дошці показано схему-маршрут. Отож, щасливої подорожі!

 

Вулиця                                                                                        вулиця

Усних вправ                                                                                  Геометрична     

                                     вулиця

                                     Зоологічна

                                                                        провулок                                  

                                                                        Третій зайвий 

                                                                                                                    вулиця

           вулиця                                                                                             Ерудитів

           Історічна

 

   1.Вулиця Усних вправ

      Спочатку давайте пригадаємо правила, без знання яких ми не зможемо подорожувати:

    -що таке звичайний дріб?

    -що показує знаменник дробу?

    -що показує чисельник дробу?

    -який дріб називається правильним?

    -який дріб називається неправильним?

    -як порівняти дроби з однаковими знаменниками?

    -як додати два дроби з однаковими знаменниками?

     Обчисліть усно:

       + ; 7+8; 7·8; 40:20; 12·5; + ; 24+16; 100:4; + .

   2.Вулиця Історична.

      Завдання учням: розташуйте дроби, записані на картках, у порядку спадання, і ви дізнаєтесь ім’я англійського вченого-математика, який ввів знак рівності «=».

      (На звороті карток записані літери, які утворюють слово «Рекорд»)

; ; ; ; ; .

      Роберт Рекорд – англійський математик XVI сторіччя.

      Історична довідка: у російській мові слово «дріб» з’явилося у VIII сторіччі. Воно походило від слова «дробити» - розбивати, ламати на частини. У перших підручниках математики (VII сторіччя) дроби так і називались – «ломані числа».

 

   3. Вулиця Зоологічна.

       Чому у місті Звичайних дробів є така «нематиматична» вулиця, ви дізнаєтесь, виконавши наступне завдання: зафарбувати клітинки, що містять числа, знайдені як результат обчислень прикладів або розв’язання  рівнянь.

1)    + ;   2) 1- ;   3) 5-4 ;   4) 3 -3 ;   5) 5-3 ;   6) 2 + ;   7) 1 - ;   8) 1- ;   9)2 -2 ;

 

10)                        + = ;   11) - = ;   12) - = ;   13) =12;   14) =12.

 

2

3

1

14

 

11

 

 

 

 

1

 

1

3

 

 

 

0

21

 

16

30

20

 

 

4

108

 

60

 

2

 

27

 

 

8

 

   4. Провулок Третій зайвий.

       Вибрати дріб, який є третім зайвим і пояснити:

                       Відповідь:  – неправильнвй дріб

                       Відповідь:  – не половина

                       Відповідь:  – ціле число.

 

Фізкультхвилинка:

У володарки Зими трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!», січень просить «Присідай!»,

Встали – сіли, встали – сіли, розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав: час нам братися до справ.

Сіли, діти, всі гарненько, спинки держимо рівненько

Книги відкриваємо – знання здобуваємо.

 

   5. Вулиця Геометрична

Щоб зайти на вулицю Геометричну, треба розгадати ребус

3 ̸̲  ник        Відповідь: трикутник

Задача з підручника № 1116

1)    1 -  =  -  =  (м) – довжина другої сторони клумби;

2)    1 -  =  (м) – довжина третьої сторони клумби;

3)    1 +  +  = 1 +  = 1 + 1 = 2 (м) – периметр клумби.

Відповідь: 2 м.

   

   6. Вулиця Ерудитів

Задача з підручника № 1066.  Відповідь: поділити кожну хлібину на 8 частин.

А  як це зробити, щоб кількість розрізів була найменшою?

Відповідь:  +  + .

Такі дроби у Київській Русі називали полтинник, четь, півчеть.

 

III. Підсумок уроку

     Ви добре працювали,

     Старались, як могли

     Немає переможених,

     Тут всі перемогли.

 

IV. Домашнє завдання

     № 1052

     № 1103

Подобається