Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Урок-казка: "Лічба у межах 20. Попереднє і наступне число. Додавання і віднімання виду: 14+2, 17-1. Розв"язування задач."

Тема: Лічба в межах 20. Попереднє і наступне числа. Додавання і віднімання виду 16 ± 1. Розв’язання задач.

Мета: закріплювати знання нумерації чисел другого десятка; формувати навички додавання і віднімання виду 16 ± 1, а також у випадках, пов’язаних із знанням десяткового складу чисел; удосконалювати навички табличного додавання і віднімання в межах 10, уміння розв’язувати задачі опрацьованих видів; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.

Обладнання: таблиці, телевізор.

План уроку

                I.      Організація класу.

             II.      Опрацювання нового матеріалу.

1. Усна лічба.

2. Каліграфічна хвилинка.

3.Пояснення прийому додавання і віднімання одиниці за допомогою  таблиці.

         III.      Розвиток і закріплення математичних навичок.

1. Робота з підручником.

2. Усна робота над задачами.

3.Завдання  від Космічного кота.          

4.Завдання від Ведмедика.

5.Завдання від Лисички.

IV. Підсумок уроку.

 

Хід уроку

 

I. Організація класу.

    Добрий день!У добрий час!

    Радо ми вітаєм Вас!

    З миром зустрічаємо.

    Щастя Вам бажаємо

     Девіз уроку.

    Будем навчатися гарно,

    Щвидко, весело і вправно.

II. Опрацювання нового матеріалу.

     Повідомлення теми уроку.

     Подорож по казці "Колобок."

1. Усна лічба.

     Завдання від Колобка.

     Приклади - 8+2   5+4     4+3   2+3     4+1    2+6   3+4   5+3

     Гра "Знайди помилку"

     Гра "Впізнай цифру" ( назвать попередню і наступну).

2. Каліграфічна хвилина.

    Я цифра вісім;два кільця,

    Без почаптку і кінця.

    Каліграфічне написання цифри 8.

    Гра "Збери кошик" (склад числа 8)

    Завдання від Зайчика.

    Гра "Назви число" (назвать сусідів)

    13    11   15     18     16

    Розмістити числа в порядку зростання.

    Робота з підручником (ст.97, 1,2)

3. Пояснення прийому додавання і віднімання одиниці за допомогою  таблиці.

Завдання від Вовка.

Рішення прикладів.

10+1               11-1

11+1               12-1

12+1               13-1

13+1               14-1

14+1               15-1

15+1               16-1

16+1               17-1

17+1               18-1

18+1               19-1

19+1               20-1

                Фізкультхвилинка.

III.  Розвиток і закріплення математичних навичок.

1.Робота з підручником (ст.97,4) .Подорож з колобком у космос.

   Відповіді зиписуємо в хмаринки.

2. Усна робота над задачами. (відповіді зписать у зірочки).

3.Завдання  від Космічного кота.(робота в парах).

               Фізкультхвилинка.

4.Завдання від Ведмедика.

   Робота з підручником (ст.97,5)

5.Завдання від Лисички.

  Робота з геометричним матеріалом.

  Назвать з яких геометричних фігур Лисичка збудувала будинок.

IV. Підсумок уроку.

— Якщо додати до числа одиницю, отримаємо наступне число. А якщо відняти одиницю? (Отримаємо попереднє.)

 

Подобається